Eğlenceli Temalarla 5 Çocuk Odası Önerileri

Bizi Paylaşın!

Çocuk odaları dekor edilirken oldukça eğlenceli hale gelmektedir. Yaratıcılık ve ifadenin coşkulu bir şekilde aktarılmasına izin veren bu dekorlarda, süper kahraman posterleri oldukça geri bir çağda kalmıştır. Çocuk odası duvar rengi dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Bu dekorasyon fikirleri yazımızda çocuklar için yenilikçi özellikler, eğlenceli sanat eserleri ve yaratıcı temalarla dolu 5 renkli çocuk odası önerileri konusunu ele alacağız. Böylesine ilham verici odalarda çocuklarınızın büyümesi harika olmaz mıydı? Bu harika odalara beraber göz atalım.

Birbirinden Harika 5 Çocuk Odası

Tasarımcı: Amir Sayed Mohamed Refaat

Beyaz ve pamuk şeker pembesinin birleştiği  bu oda ustalıkla koordine edildiğinde odanın tasarımı çok tatlı bir hale geliyor. Toy Story baskıları, her biri eğlenceli çeşitlilik içeren benzersiz çerçevelere sahip olan duvarda büyük bir izlenim bırakıyor. Daireler, kareler, kalpler ve çiçekler bu odanın atmosferine katkıda bulunuyor.

Pembe sallanan at ve çocuklar için tasarlanmış sandalyeler oldukça hoş görünüyor. Bu eşyalar inanılmaz derecede benzersiz daireli yatak başlığı ile çok iyi eşleşiyor. Dalgalı tasarım lambaları tüm bunların yanında oldukça harika bir eklenti olarak duruyor.

Dolapta yer alan yazıyı Türkçeye çevirdiğimizde “Smooth asla usta bir denizci olmadı” gibi unutulmaz İngilizce atasözleri olan çeşitli yazı tiplerinde motive edici ifadeler bulunuyor. Bu yazılar Türkçe olarak farklı bir atasözü ile beraber çocuğunuzu bilinçlendirmek için kullanılabilir.

Tasarımcı: Mitoka Dimov

Bu yatak odası hem erkekler hem de kızlar için uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Hoş sarı ve gri rengi teması ile esnek ve sanatsal görünen oda, cesur desenler ve renkler kullanıyor.

Baskılı duvar kağıdı, Una Lindsey tarafından 1950’lerden kalma orijinal bir tasarım ile karşımıza geliyor. Ayrıntılı kuş resimleri oldukça neşeli bir görünüm sunmaktadır.

Masanın üzerinde yer alan lamba parlak, seramikten yapılmıştır. Pratiklikten ödün vermeden çalışma alanlarına farklı bir kişilik kazandıran bu lamba ile beraber Eames koltuk odanın harika görünmesinin nedenlerinden birisidir.

Gri tonlarının daha çok yer aldığı bu tasarım, nötr taban işlevsel bir seçimdir çünkü gelecekteki tasarımlara dahil edilmesi daha kolay hale gelmektedir. Eğer çocuğunuz gençlik hayatında daha fazla çeşitlilik isterse, diğer sarı eklemeler ile eşleştirmek için daha eğlenceli renkler bulabilir.

Sarı masa çekmecesinin üzerinde bulunan kesik daireler, genel tasarımın içerisinde olduğu LEGO saklama başlıkları ile çok iyi eşleşiyor.

Televizyon konsolunun çekmecesinde de aynı sarı daireler görünüyor. Yükseltilmiş olan bu TV konsolu, çekmecelere ulaşmak için oldukça iyi konumlandırılmış görünüyor.

Diğer sevimli sanat eserleri arasında duvara çerçevelenmiş sevimli kutup ayısı ve lambanın arkasında olan kedi adam baskılı çerçeve de masanın bulunduğu ortamda dekorasyon için hoş bir görünüm kazandırıyor.

Tasarımcı: Elana Sedova

Baştan aşağı dikkat çekici görünen perdeler ve yumuşak dokular ile tuhaf bir ton oluşturulmuş. Yumuşak griler ve pembelerin yer aldığı bu odada, tatlı rüyalardan uyanarak sabah güneşinin tadını çıkarmak oldukça rahatlatıcı bir atmosfer oluşturur. Bu odanın olayı pahalı malzemelerden değil, bireysel ayrıntılardan geliyor. Bu yüzden herkesin erişebileceği bir oda gibi görünüyor.

Odanın içerisinde bulunan çadır, içerisinde kitap okumak, yazmak ve düşler kurmak için mükemmel görünüyor. İşlevsel bir sığınak oluşturmak için içeriden hafifçe aydınlatılıyor.

Yatağın yanlarını süsleyen lamba ve balerin baskılar birkaç süslemeden sadece birkaç tanesi olarak görünüyor. Sabah saatlerinde hızlı ve verimli bir uyku gerektirdiğinde, düzenli bir uyku alanı için daha az rahatsız edici görünüyor.

Sevimli süslemelerin değiştirilmeleri oldukça kolaydır. Gri duvarlar ve dekoratif duvar kağıtları ile çocuklarınız büyüyecek ve bu odayı çok sevecekler.

Tasarımcı: Pavel Alekseev

Endüstriyel, rustik ve retro temalarını yaratıcı bir şekilde yansıtan bu yatak odası, gri duvarlar ve ahşap zeminle çocuğunuza gençlik yılları boyunca eşlik edecek.

Kapıda bulunan büyük karalama ayı baskısı havalı bir sanat unsuru oluyor. Siyah duvar saati ise, duvardaki gümüş baskılı bir iple duvara asılı duruyor.

Tipo grafik ahşap dekorasyonlar, gençlik dünyasının ana renklerinin şerefine istediğiniz harfleri heceleyerek vurgu duvarı oluşturuyor. Parlak renkler gerektirmeyen bu yatak odası tasarımı bu dekorasyonlar ile biraz daha renkli bir hale geliyor.

Bu şahane görünen büyü pencereler ile etrafı izlemek oldukça keyifli olacak gibi görünüyor. Sevimli yastıkların bulunduğu sandalyenizi çekin ve dışarının keyfini çıkarın.

Tasarımcı: Anya Abramova

Rahat ve gizli bir sığınak oluşturmak isteyenler için ilginç bir tasarıma sahip maceracı çadır, yataktan başlayarak, pek çok tasarım ilhamını içinde barındırıyor.

Neşeli hayvanlar duvarları canlandırıyor. Balıklar, tavşanlar ve ineklerin yer aldığı bu baskılarla beraber, oda tasarımı içerisinde orman halısı, odayı mükemmel bir şekilde birbirine bağlıyor.

Duvardaki tuhaf bulutları oluşturmak oldukça kolay. Sadece bir kontak kağıdı ve köpük tahtası gerekiyor. Ağaç kitap rafı estetik görüntüsü ile odaya ayrı bir şekilde ilham katıyor.

Diğer yazılarımız...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir