İlham Verici Kanepe Tasarımları

Bizi Paylaşın!

Oturma odanızı yeniden tasarlamak istiyorsanız, doldurmanız gereken harika bir odaya sahip olduğunuz anlamına geliyor. Bölmeli bir kanepe kullanmayı tercih ediyorsanız, çok yönlü kanepeler işinize yarayacaktır. Seksiyonel kanepeler çok yönlü olmaları ile hem sizin hem de misafirleriniz için odanıza güzel bir tasarım katacaktır. Geniş veya küçük alanlarda seveceğiniz bu kanepe fikirleri ve kanepe tasarımları yazımıza beraber göz atalım. Çok seveceğinizden oldukça eminiz.

Kanepe Tasarımları İçin Koyu Renkler Kullanın

gmnicholas / Getty Images

Kanepeler, mekanlarınıza renk katmak için harika bir tasarım öğesidir. Genelde büyük parçalar halinde oldukları için mekanınızın tanımlanması ve odanızın tonunu belirleme konusunda oldukça işinize yarayacaktır. Belirli bir renk şeması ile çalışmak isterseniz temel renkleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Diğer bir seçenek ise açık veya nötr bir alana sahip olmanız için seksiyonel kanepelere sahip olmanızdır. Oturma odanızda seksiyonel kanepeler kullanmanız çekici bir vurgu rengi oluşturacaktır. Yine başka bir fikir olarak, bölmeli kanepenizde özel bir renge sahip olarak kontrast için odanızın etrafındaki diğer renkleri koyu tonunda seçmeniz olacaktır. Bu tarzlar sanatsal ve boho mekanlarında daha çok işe yarıyor. Bu tasarımda sanatsal bir örnek görüyoruz. Daha klasik ve şık görünüm katıyor. Kanepenin dokusunun yeşil olması kanepeyi tam bir sanat eseri haline getirmiş diyebiliriz. Odadaki diğer öğelerde koyu tonların kullanılması ile oda içerisinde renk ve doku uyumu sağlanmış olarak karşımıza çıkıyor. Dekorasyon Fikirleri için harika bir kanepe olduğunu düşünüyoruz.

Göz Alıcı Tasarım ve Dokular Kullanın

Ezequiel Ferreira / EyeEm / Getty Images

Bu alana biraz daha fazla stil katmanın mükemmel yolu, kesitsel bir kanepe tasarımında doku ile çalışmanız olacaktır. Aynı renkte birden fazla parça kullanıyorsanız, parçalar arasında görsel ilgiler oluşturmanın yolu, farklı dokuları seçmekten geçiyor. Mobilyalarda kullanılan yaygın doku derin taftingdir. Bu doku görsel olarak derinlik oluşturuyor. Yeşil yumuşak kadife kumaşlar aynı zamanda pürüzsüz bir görsel doku oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu tasarımda kanepe parçalarında farklı renklerin kullanılması kanepeyi ilgi çekici bir hale getirerek ortaya hoş bir tasarım çıkarmış.

Koltuk Tasarımlarında Geometrik Olun

tulcarion / Getty Images

Mekanın tonunu belirleyecek mobilya parçası bulmanın bir başka yolu ise eşsiz geometriye sahip olan kanepeler bulmanızdan geçer. Stiller, odanızda gerçekten çok sanatsal bir hava oluşturuyor. Bazı geometrik stiller ise odanıza daha şık ve modern görünümler katarak misafirlerinizin dikkatini çekmenize yardımcı oluyor. Bu geometrik tasarımda her şeyin harika bir şekilde geometriye uygun olması odayı oldukça dikkat çekici yapıyor. Dekorasyon fikirleri için odanızda bulunan kanepelerde geometrik tasarımlar kullanabilirsiniz.

Diğer yazılarımız...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir