Oturma Odası Dekor Fikirleri

Bizi Paylaşın!

Ev dekorunda en zorlandığınız alanlardan birisi ise oturma odası olmuştur. Oturma odası veya aile odası dekor fikirleri yazımız ile siz değerli ziyaretçilerimize bilgi aktarımı sağlayacağız.

Oturma odanızı dekor etmek, Doğru – duvarlar, zemin, aydınlatma, şömine gibi yerleşik özellikler ve saklama seçenekleri belli başlı önemli faktörlerden geçmektedir.

1) Oturma Odası Döşeme Fikirleri

Oturma odası dekorunda en iyi atmosferi yaratmak ve tasarım stilinizi yakalamak için doğru zemin türünü seçmek çok önemlidir.

Resimde de görüldüğü gibi oturma odanız için döşeme dekorunda desenli mermer seçimi yapmanız odanıza ayrı bir ahenk katmaktadır.

Yine aynı şekilde karo ile dekor edilmiş salonlarda modern bir görüntüye sahip olacaktır.

2) Oturma Odası Tavan Fikirleri

Hemen hemen hepimiz oturma odamızı dekor ederken tavan kısmını atlarız veya dikkate almayız. Aslında oturma odası dekoru esnasında tavan dekorasyonu oldukça önemlidir.

Yukarıda paylaşmış olduğumuz resimde de görüldüğü üzere, Beton tavan karoları tavandan tabana resim pencereleri ve sessiz bir renk şeması ile açık bir oturma odası için mükemmel olan modernliğin etkisine sahip olacaktır.

3) Oturma Odası Depolama Fikirleri

Oturma odası dekorunda aslında en önemli faktörlerden birisi ise depolama alanı kısmının dekora edilmesi olacaktır.

Oturma odanız için kitaplıklar ve sehpadaki saklama çekmeceleri duvar ve zemin alanından yararlanmanın en iyi yolu olacaktır.

4) Oturma Odası Duvar Dekoru Fikirleri

Oturma odanızı en iyi dekorunu gösterebileceği yerlerden birisi ise duvar dekoru olacaktır. Dokular, desenler ve renkler oturma odanıza görsel ilgi veya atmosfer katmanın harika yollarından birisidir.

Resimde de görebildiğiniz gibi, Duvarlardaki katmanlı taş, her alana doku ve renk katmaktadır.

5) Oturma Odası Aydınlatma Fikirleri

Oturma odasında aydınlatma en önemli faktörlerden bir diğeri olacaktır. Oturma odası dekorunda bizce en fazla harcama yapmanız gereken bölümler arasında aydınlatma gelmektedir.

Diğer yazılarımız...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir