Rustik Oturma Odası İçin Dekorasyon Fikirleri

Bizi Paylaşın!

Rustik bir oturma odası tasarımı, kalın, koyu ahşap çizgiler veya bir ateş resmi içermesi gerektirmez. Yıpranmış ahşap, el işi kumaşlar ve rahat bir çerçeve ile rustik tasarımlar evinizin içerisinde sıcaklık ve sevgi duygusu oluşturarak “ev sevginin olduğu yerdir” ifadesini çağrıştırabilmelidir. Kendi rustik oturma odanızı nasıl oluşturacağınıza ilişkin bu dekorasyon fikirleri yazımızda eski mobilyaları yeniden kullanmanızı, pazarlardaki antikaları karıştırmanızı ve aşırı cilalı görünümlerden kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

Tasarımcı: Mysis

Sahte taş duvar kağıtları ve koyu ahşap döşemeler ile evinizi mükemmel bir hale getirebilirsiniz. Bu harika tasarım için Viktorya dönemine ait sandalyeler ve bir gramofon ile beraber endüstriyel sarkıt lambalar kullanabilirsiniz. Odanızda kirişi yüksek olan bir duvarı Fas tarzı ile süslemek sizin için daha iyi olacaktır.

Tasarımcı: Big Mountain Builders

Salonunuzun rustik bir özellik kazanabilmesi için odanın şeklinden en iyi şekilde yararlanın. İçinizi ısıtacak taş bir baca ve taş şömine ile bunu en güzel şekilde odanıza kazandırabilirsiniz. Yemek masası ve TV ünitenizde yıpranmış ve cilasız ahşaplar kullanarak, desenli bir yün halı ile odanıza en güzel rustik tasarımı verin. Odanın merkezinde yer alan duvarlarınızı beyaza boyayın ve sandalyenizi deriler ile süsleyin.

Kaynak: Eldorado Stone

İç mekanınızda sihirli dekorasyon fikirleri oluşturabilirsiniz. Bunun için modern bir şömine ve modern bir şömine çerçevesi kullanabilirsiniz. Doğal taş duvar tasarımı ile oturma odanızda veya salonunuzda sıcak ve çağdaş bir his oluşturabilirsiniz. Avize ve hasır kumaş kaplanmış vazo gibi odanızı yansıtacak malzemeler ile yeni sanat malzemeleri için birkaç materyali birleştirerek oluşturabilirsiniz. Metalik baskılı yastıklar ve süslemeler tasarımınız için son derece önemli olacaktır.

Tasarımcı: OSM

Taş duvarlarınızın üstlerine ahşap kirişler yerleştirerek tek renkli mobilyalarınız ile şık bir oda görünümü kazandırabilirsiniz. Bunu çiçekli bir avize asarak, mobilyalarınızı siyah, sehpanızı ise beyaz renginde seçerek yapabilirsiniz. Hafif damalı bir halı ve modern bir lambayla bu modern klasiği birleştirerek harika işler çıkarabilirsiniz.

Tasarımcı: Locathi Arthitecs

Oturma odanızı kürklerle kaplayın ve beyaz halınızı yere serin. Ortaya harika bir sonuç çıkacağından emin olabilirsiniz. Siyah kaplamalı bir şömine, yıpranmış duvar ve ağaç gövdesinden yapılmış bir sehpa size oldukça yardımcı olacaktır.

Tasarımcı: Jeyna Lynkosova

Salonunuzu rustik çiftlik evi tarzında da süsleyebilirsiniz. Beyaz boya ve ahşaptan oluşan temel renkleri kullanarak, karmaşık kenarlı bir dolap oluşturabilirsiniz. Kanepenize koltuk döşemesi, minderler, kilimler ve örtüler ekleyerek tam bir rustik çiftlik havası oluşturabilirsiniz.

Tasarımcı: Jeyna Lynkosova

Evinize Endonezya havası katın. Açık renkli ahşap bir zeminin üzerinde sade gri bir halı, beyaz L kanepe ve ağaç kütüklü sehpalar ile kendinizi Endonezya’da hissedeceksiniz. Pencerelerinizi bej perdeler ile örtün ve Viktorya tarzı yemek sandalyeleri ile oturabileceğiniz bir alan açın. Büyük hasır sarkıt lambalar size yardımcı olacaktır.

Diğer yazılarımız...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir