U Şeklinde Benzersiz 24 Mutfak Tasarımları

Bizi Paylaşın!

U şeklinde olan mutfak tasarımları, tasarımcılar için benzersiz ve çok sevilen bir düzendir çünkü mutfak dolapları için daha fazla alan sunarlar. Üst kısım kapı veya oturma odası için açık bırakılabilir. U şeklinde olan mutfakların tasarımı için odanın genişliği izin vermiyorsa yemek alanları ile birleştirerek tasarım yapılabilir. Tüm bunlara ve daha fazlasına bu dekorasyon fikirleri yazımızda yer verdik.

U Şeklindeki Mutfak Tasarımları İle İlham Alın

Genel olarak altı türde mutfak düzeni kullanılmaktadır. Bunlar Kadırga, Tek Duvar, U şekilli, L şekilli, ada ve yarımada mutfaklardır. Bir mutfak, bir veya daha fazla yerleşim düzeni ile kombinasyon edilebilmektedir. Örneğin bir ada veya yarımada şeklindeki L mutfağınız var ise bir ucunda birbirine bağlı bir şekilde kadırga mutfağınız olabilir. İşlevsel bir mutfak tasarımında ise mutfakta çalışılacak alanda çok dikkatli olunmalıdır. Mutfakta çalışılacak alan birden alet ve cihazları hesaba katarak daha işlevsel olarak tasarlanabilir.

Tasarımcı: Mamm Design

Zemin seviyeleri ile oynayabilirsiniz. Bu eşsiz U şeklindeki mutfak, açık oturma odasının altındaki zemin seviyesine gömülerek oldukça dikkat çekici bir düzen ve tasarım ortaya çıkarılmış.

Tasarımcı: Bo / Sko

Üst kısımları duvar renkleri ile koordine edebilirsiniz. Buradaki mavi mutfakta duvar dolapları, odanın boya rengi ile aynı renkte yapılarak kullanılmıştır. Boyayı birimler ile koordine etmek, alanın daha açık görünmesine katkı sağlar.

Tasarımcı: Burke Company

Bu mavi mutfakta ise, tam u şeklinin etrafına yerleştirilmiş duvarda bulunan dolaplar ile farklı bir rötuş oluşturulmuş. Bununla birlikte pencereler tezgah seviyesinde tutularak yemek kokuları ve ferahlık açısından avantaj kazanmasına olanak sağlamış.

Tasarımcı: Anastasiia Kharuk

U şeklinde bir mutfağa özgü çok sayıda dolapla, tasarımınızın daha açık ve ferah görünmesine yardımcı olacak yollar arıyor olabilirsiniz. Duvarı içeride bırakmak, zemin alanınızın genişlemesine yardımcı olabilir.

Tasarımcı: Nika Vorotyntseva

Bitişik bir alanda depolama birimlerinin etrafında bir sargı oluşturabilirsiniz. Evde fırın ve buzdolabınızı bir dolap yardımı ile yüksekte tutarak dolabın diğer tarafında medya birimlerinizi kullanabilirsiniz.

Tasarımcı: Korry Chan

Mutfağınızda LED şeritler kullanarak mutfak kenarlarınızı mantıklıca kullanabilirsiniz. Bu LED ışıklar mutfağınızda ortam ışıltısı yaparak dikkatinizi çekecek harika tasarımlar oluşturmanızı sağlayabilir.

Tasarımcı: MaSQ Mimarisi

Farklı renklerde raflar kullanabilirsiniz. Tamamen beyaz olan bu mutfakta koyu ahşap tonunun kullanılması sofistike bir hava oluşturmuş görünüyor.

Tasarımcı: Tasarım Kare

Bu gri beyaz mutfakta tezgah üstünde yer alan duvarların gri kiremitler ile süslenmesi dikkat çekici tasarım oluşturmakla beraber fırının aynı renkte kullanılması, fırın alanını daha ilgi çekici hale getirmiş.

Tasarımcı: Poggenpohl

Uzunluğu oldukça fazla olan evlerde, dar mutfak alanını etkili bir şekilde bölmek mutfak alanınızı rahat kullanmanızı sağlayabilir.

Tasarımcı: Harvey Jones

Tezgah üstünde bulunan aletler ve aksesuarlar ile mutfağınıza renk katabilirsiniz. Bu tasarımda kırmızı mutfak setleri ve rüstik tasarımlar ile ilgi çekici bir ortam oluşturulmuş.

Tasarımcı: Tomasy Muszynski

Beyaz mutfaklarda siyah aletlerin bulunması mutfağınıza modernlik katabilir. Bu tasarımlar, dengeyi koordine etmenizi için siyah aletlere yer vermeniz gerektiğine öncü olabilir.

Tasarımcı: Senaryo Mimarisi

U şeklinde olan mutfaklarda tezgahı kısaltmak, tam teşeküllü bir yemek takımı için yer bırakmanızı sağlayabilir.

Tasarımcı: Benbrahim Jaafar

Ahşap tahıl rengi ve beyaz parlak rengi ile modern mutfak dolaplarınızı kaplayabilirsiniz.

Tasarımcı: Libby Winberg Interiors

Bütçenizi kısıtlamak yerine ilham vermesi için kullanın. İskandinav mutfak tarzı, estetiğinde basitlik görünüyor gibi olabilir fakat bu sizin için uygun maliyetli bir dekorasyon fikri olabilir.

Tasarımcı: Black and Milk

U şeklinde olan bir mutfakta her köşeyi kullanabilmeniz oldukça önemlidir. Rafları tavanların kesildiği yerlere yerleştirebilirsiniz.

Tasarımcı: Julian Malik ve Magdalena Tutak-Malik

Tasarımlarınızı kendi yaşam tarzınıza uyacak şekillerde özelleştirin. Unutmayın bu mutfağın aşçısı siz olacaksınız. Bir şarap rafının bulunduğu dolaplar oturma odasına dönük bir şekilde kullanılabilir.

Tasarımcı: Skereck Design

Aydınlatmak için alt yüzey oluşturun. Bu mutfakta tavan çerçevesine gömme spotlar yerleştirilmiş ve zemin kısmında ahşap görünümlü yüzeyler kullanılmış.

Tasarımcı: Athena Calderone

Bol miktarda doğal ışıkları mutfağınızdan içeri alın.

Tasarımcı: Davis Architecs

İç mekanlarınızı bitkiler ile süsleyip yeşil rengini kullanarak mutfağınızı renklendirin.

Tasarımcı: Fastighetsbyran

Kirişlere kadar dizilmiş metro karoları ile dikkat çekici bir mutfak oluşturabilirsiniz.

Tasarımcı: Reform

Ampul sarkıtları kullanabilirsiniz. Biraz renk istiyorsanız, parlak bir şekilde bağlanmış elektrik teli uzunluklarını tercih ederek harika sarkıtlar oluşturabilirsiniz.

Tasarımcı: Ande Bunbury Architects

Mutfak tasarımı renginize karar veremiyorsanız renkli mutfak tasarımına ne dersiniz?

Tasarımcı: Recent Spaces

Altın dokunuşlarınız ile mutfağınıza rötuş yaparak en üst sınıfa taşıyın. Altın musluk, altın dolap kulpları, saksılar ile şansınızı deneyin.

Tasarımcı: Stanislav Kaminskyi

Mutfağınızda projeksiyon kullanarak küçük televizyonları çıkarın.

Diğer yazılarımız...

İlham Verici Kanepe Tasarımları

Bizi Paylaşın!

Bizi Paylaşın!Oturma odanızı yeniden tasarlamak istiyorsanız, doldurmanız gereken harika bir odaya sahip olduğunuz anlamına geliyor. Bölmeli bir kanepe kullanmayı tercih ediyorsanız, çok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir